Depilacja laserowa Gdynia – Najszybsza i najprzyjemniejsza depilacja na Ziemi

Depilacja laserowa Gdynia – Najszybsza i najprzyjemniejsza depilacja na Ziemi
5 (100%) 9 głosów

Laser jest uniwersalnym urządzeniem stosowanym w wielu dziedzinach naszego życia. Na przestrzeni ostatnich lat zrobił karierę w dziedzinie medycyny estetycznej. Wykorzystując laserową wiązkę światła z powodzeniem można odmłodzić i wygładzić skórę, pozbyć się niedoskonałości skórnych i spłycić szpecące blizny, usunąć przebarwienia czy zrobione pod wpływem chwili szpecące tatuaże. Laser z powodzeniem zamyka też naczynia krwionośne czy usuwa zbędne owłosienie skórne.

Urządzenia służące do emisji lasera skupiają światło o wiązce równoległej i skupionej. W zależności od zastosowania, lasery mogą mieć różną moc. W kosmetologii używa się laserów o delikatnym działaniu, emitujących światło o jednej długości fali.

Laserowe usuwanie owłosienia jest skierowane głównie do osób które cierpią na podrażnienia po stosowaniu innych, tradycyjnych metod depilacji. Są to np. wysuszenie skóry, czy zapalenie mieszków włosowych po zabiegu depilacji depilatorem.

Ponadto w przypadku tradycyjnych metod depilacji, włoski szybko odrastają dlatego musimy często powtarzać zabieg, aby cieszyć się gładką skórą. W przypadku zabiegu depilacji laserem nie jest usuwany tylko sam włos, ale włos z cebulką włosową. Dzięki temu walka ze zbędnym owłosieniem jest trwała i skuteczna.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej.

Przykładowa depilacja.

Do zabiegu depilacji laserowej używamy lasera którego emitowana wiązka światła, pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. W ten sposób odbierana jest energia emitowana przez laser, dzięki czemu zniszczeniu ulega cały włos. Zazwyczaj w dniu poprzedzającym depilację należy zgolić włosy maszynką.

Po zabiegu trzeba liczyć się z niewielkim dyskomfortem obrzęku około mieszkowego, który jednak szybko mija.

Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć ze względu na to, że włosy nie rosną równocześnie. Włosy które podczas zabiegu znajdowały się w fazie wzrostu, nie reagowały na światło wiązki laserowej i nie zostały usunięte. Wówczas zabiegi laserowe powtarza się przez ok. pół roku w odstępach miesięcznych. Następnie, depilacja laserowa powinna być powtarzana raz na rok.

Jak postępować ze skórą po zabiegu depilacji laserowej.

 • nie stosować zabiegów podrażniających skórę jak np. peelingów
 • unikać stosowania produktów z alkoholem np. antyperspiranty czy perfumy
 • unikać stosowania samoopalaczy
 • przez ok. miesiąc unikać opalania skóry
 • unikać sauny oraz basenu
 • stosować skuteczne filtry przeciwsłoneczne
 • stosować delikatne środki pielęgnujące do ciała z dodatkiem lanoliny
 • nie pocierać depilowanej skóry, ale ją delikatnie osuszać

Więcej o tej metodzie depilacji dowiesz się tutaj: https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html

Na rynku obecnie jest wiele modeli urządzeń stosowanych do zabiegów usuwania zbędnego owłosienia. Godnym polecenia jest laser Palomar Vectus, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa stosowania. Laser posiada inteligentną technologię służącą do mierzenia poziomu melaniny, dzięki czemu podczas zabiegu usuwanych jest 95% włosów znajdujących się na powierzchni depilowanego miejsca. Specjaliści wykonujący zabiegi tym rodzajem lasera, polecają stosowanie od czterech do sześciu zabiegów w odstępie miesięcznym. W rok po zabiegu może jeszcze pojawić się na powierzchni skóry ok. 5 % owłosienia, które nie zostało wcześniej usunięte ze względu na fazę wzrostu włosa. Takie owłosienie usuwamy kolejnym zabiegiem.

Depilacja laserowa niewskazana jest w przypadku chorób skórnych takich jak: łuszczyca, bielactwo, opryszczka, chorób nowotworowych. Niewskazana jest również depilacja na uszkodzoną lub podrażnioną skórę (na świeżą opaleniznę, przy skaleczeniach, otarciach naskórka, różnych zmianach skórnych). Klika dni przed zabiegiem nie należy stosować światłoczułych leków i ziół (nagietek, dziurawiec).

8 thoughts on “Depilacja laserowa Gdynia – Najszybsza i najprzyjemniejsza depilacja na Ziemi

 1. nomelka44

  Zastanawiam się na jedną kwestią… bo czasem się słyszy, że można coś wyleczyć przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej i czy jest to możliwe przy depilacji laserowej? xDdd chyba nie co xd

  Reply
  1. Winston

   Jest możliwe, jak najbardziej. Jeżeli ktoś zachorował na zapalenie mieszków włosowych (na przykład przez depilację woskiem) to można wyleczyć się właśnie przy pomocy laseru depilacyjnego.

   Reply
 2. olusienia

  Słyszałam wiele złego o gabinetach medycyny estetycznej… że oszczędzają na wszystkim i po prostu biorą kasę jak leci, a najlepiej to nic nie mówić pacjentowi tylko robić zabieg i siema…

  Reply
  1. imanta

   Myślę, że nie ma co tak generalizować, bo gabinety są różne i jest też sporo dobrych. Rozejrzyj się, na pewno jest ktoś kto dobrze wykonuje usuwanie owłosienia laserem.

   Reply
  2. iwonka7

   Pójdź sobie do Clnica Cosmetologica w Gdyni, tam mają bardzo fachowe podejście. Przed zabiegiem jest szczegółowa konsultacja na temat przeciwwskazań do depilacji laserowej.

   Reply
 3. warduna

  ja to najbardziej nie lubie depilowac sie pod pachami mam doscy tego i tej skory mi zal pod pachami chyba trzeba bedzie jakis zabieg wykonac hehe

  Reply
  1. Ilonekcza

   Masz rację, ja też nie cierpię tego. Skóra wiecznie podrażniona… usuwanie owłosienia laserem to jakieś marzenie by było

   Reply
  2. elurena81

   Hahaha dziewczyny ale się nakręcacie 😀 Może zapiszcie się razem na wspólną depilację laserem? :DDD

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 6 =