Przyczyny grzybicy pochwy

Przyczyny grzybicy pochwy
4.7 (94.67%) 15 głosów

Jedną z najczęstszych dolegliwości, która dotyka coraz więcej kobiet, jest grzybica pochwy. Panie bardzo często męczą się z tego typu dolegliwością. Zatem w jakich warunkach jesteśmy najbardziej na nią narażeni oraz w jaki sposób możemy się jej pozbyć?

Należy mieć świadomość, iż przyczyn grzybicy pochwy może być wiele. Przede wszystkim na tego typu chorobę narażone są najbardziej kobiety, które niedostatecznie dbają o higienę pochwy. Nie możemy zapominać o tym, iż grzybicę pochwy wywołują drożdżaki Candida. To właśnie one są odpowiedzialne za powstanie kandydozy, ponieważ to właśnie tym terminem określa się wspominaną grzybicę.

Higiena nie zawsze pomaga

Warto pamiętać, iż przyczyny grzybicy pochwy to także zbyt intensywna higiena pochwy. Powinniśmy pamiętać o tym, iż brak higieny może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu intymnym. Jednak jeżeli zbytnio przesadzimy z higieną i będziemy zbyt intensywnie oczyszczać pochwę, może okazać się, iż usuniemy z niej pozytywną florę bakteryjną. Doprowadzi to do zupełnego wyjałowienia okolicy intymnej, która będzie bardziej narażona na różnego rodzaju bakterie. Tym samym zdecydowanie łatwiej możemy zachorować na grzybicę pochwy.

Grzybica pochwy z toalety

Do przyczyn grzybicy pochwy zalicza się także często korzystanie z publicznych toalet. Niestety w tego typu miejscach często znajdziemy bardzo wiele bakterii oraz drobnoustrojów. Powinniśmy mieć świadomość, iż nawet w przypadku, gdy podczas korzystania z toalety nie dotykamy bezpośrednio urządzeń sanitarnych, możemy przenosić bakterie na własnych dłoniach. Wówczas dotknięcie miejsc intymnych zabrudzonymi palcami może skutkować przenoszeniem się bakterii na nasze narządy rodne i tym samym po pewnym czasie możemy mieć problem z grzybicą pochwy.

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jednak do powstania grzybicy pochwy przyczynia się także korzystanie z cudzych ręczników. W takim przypadku bakterie znajdujące się zwłaszcza na wilgotnym, brudnym ręczniku obcej osoby, mogą bardzo łatwo przedostać się do naszego organizmu. Również decydując się na stosunek z mężczyzną zarażonym drożdżakiem możemy zachorować. Warto pamiętać, iż wielu mężczyzn może być nosicielami tego typu bakterii, jednak sami tego nie odczuwają. Zatem jakie dokładnie są objawy tej choroby?

Objawy grzybicy pochwy

Przede wszystkim główne objawy grzybicy pochwy to swędzenie oraz podrażnienie pochwy. Jeżeli poczujemy tego typu dyskomfort w okolicach intymnych, powinno nas to zaniepokoić. Kolejne objawy to również nieprzyjemny zapach z pochwy, a także silne upławy, jak również ból w trakcie stosunku czy też pieczenie podczas oddawania moczu.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż przyczyn grzybicy pochwy może być bardzo wiele. Z tego powodu powinnyśmy bardzo uważać, ponieważ jeżeli nasze miejsca intymne zostaną zaatakowane przez drożdżaki, leczenie może być często długotrwałe oraz niekomfortowe. Grzybica pochwy przyczyny ma bowiem różnorodne, więc trzeba bardzo uważać.

2 thoughts on “Przyczyny grzybicy pochwy

  1. Kaja

    Ja nigdy nie siadam na deskę w miejscach, których nie znam, nawet jak idę do kogoś do domu, a nie mamy jakichś bliższych relacji, to wolę tego unikać. Bo złapałam grzybicę pochwy i właściwie jest niemal pewne, że było to u dalszych znajomych na domówce…

    Reply
  2. osa

    O kurde, ale wtopa, chyba bym się spaliła ze wstydu na miejscu tych gospodarzy… Nie mówiąc już o tym , że do takich ludzi to w ogóle lepiej nie chodzić, bo nie wiadomo co jeszcze może się zdarzyć. Dla mnie grzybica pochwy w takim przypadku byłaby już ostatnim ostrzeżeniem. Ale fakt, że człowiek czasem się po prostu nie spodziewa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 52 = 60